Hemen Kayıt Ol: 0850 532 30 30 - Email: info@dugunfotografciligiegitimi.com

DÜĞÜN FOTOĞRAFÇILIĞI İÇİN
EĞİTİM ALMAK NE KADAR
ÖNEMLİ?

düğün fotoğrafçılığı eğitimi

Düğün Fotoğrafçılığı İçin Eğitim Almak Ne Kadar Önemli?

Günümüzde düğün fotoğrafçılığı çok önemsenmeyen ve kolay görülen bir meslek olmaya başladı. Bu durumun en büyük nedeni dijital makinelerin çıkmasıyla, herkesin kendini fotoğrafçı olarak ilan etmesi oldu. Otomatik çekim modları, kişiye emek göstereceği çok şey bırakmadı. Ancak yine de düğün fotoğrafçılığını hakkıyla yapan profesyoneller sektörde bilinmeye devam etti.

Şimdilerde fotoğrafçılığın eğitim almadan da yapılacağı tartışmaları hararetlendi. Canon ve Nikon gibi dünya devi markaların geliştirdikleri teknoloji fotoğrafçılığın geleceğini tehlikeye attı. Peki günümüzde en çok tercih edilen mesleklerden biri olan düğün fotoğrafçılığı için eğitim almak ne kadar önemli? İsteyen herkes bu mesleği yapabilir mi? Düğün fotoğrafçılığı eğitimi yeterli mi? Yakından bakalım…

PROGRAM EĞİTİM TAKVİMİ EĞİTMENLER

Alaylı Mı Mektepli Mi?

Bahsettiğimiz gibi teknolojinin gelişmesi ile herkes fotoğrafçı olmaya, kendini öyle kabul etmeye başladı. Cep telefonlarının ve dijital makinelerin gelişmesi ile fotoğraf çekmek kolaylaşsa da bildiğiniz gibi herkes bu işin uzmanı olamıyor.

Fotoğrafçı olmak için de illa ki okul bitirmek gerekmiyor. Fotoğrafçılık kitapları ve deneme yanılma ile kişi kendini elbette geliştirebiliyor. Aynı zamanda küçük yaşlarda sektör içerisinde çalışmak, kişinin iyi bir fotoğrafçı olmasının önünü açıyor.

düğün fotoğrafçılığı eğitimleri

Okullu Olmak İsteyenler

Başarılı bir düğün fotoğrafçısı olmak ve yine de eğitim almak isteyenler iki yıllık meslek yüksekokullarında fotoğrafçılık ve kameramanlık eğitimi alabilirler. Aynı zamanda sinema ve TV bölümlerindeki fotoğrafçılık eğitimlerinden yararlanabilirler.

Fotoğrafçılık bölümlerinde fotoğraf makinesi ve ekipmanları, film ve kartlar, banyolar, dijital sarf malzemeleri gibi her türlü malzemelerin öğrenci tarafından karşılanması gerekiyor. Masraflı ve zor bir eğitim sürecinin kendilerini beklediğini bilmeliler.

Fotoğrafçılık ve kameramanlık bölümlerinde Fotoğraf tekniği, Dijital fotoğrafçılık, Stüdyo fotoğrafçılığı, Renkli fotoğrafçılık Fotoğraf tarihi, Görsel iletişim, Çağdaş sanat yorumları gibi dersler verilir.

Fotoğrafçılık bölümü mezunları:

 • düğün fotoğrafçılığı
 • moda fotoğrafçılığı,
 • basın fotoğrafçılığı,
 • sanat fotoğrafçılığı,
 • reklam fotoğrafçılığı,
 • sualtı fotoğrafçılığı,
 • mimari fotoğrafçılık, vb. alanlarda iş bulabilirler.

Düğün fotoğrafçılığı kursu da aynı şekilde kişinin bu mesleği yapmasını kolaylaştıracaktır. Eğitimlerde temel çekim teknikleri ile mesleğin gerektirdiği bilgiler verilecektir.

düğün fotoğrafçılığı kursu

Alaylı Olmak İsteyenler

Eğitim almadan düğün fotoğrafçısı olmak isteyenlerse kendilerini sektörde yetiştirebilirler. Düğün fotoğrafçılığı stüdyoları, reklam ve moda ajanslarının fotoğraf bölümleri kişinin gelişmesi için oldukça iyi yerlerdir. Aynı zamanda amatör olarak mesleğe başlayıp kişisel marka kurana kadar çiftlerin çekimlerini yaparak da profesyonelleşmek mümkündür.

Düğün fotoğrafçısı olmak için eğitim almak elbette şart değildir ancak çekilen fotoğrafların kalitesi tartışma söz konusudur. Makinesini ve ekipmanlarını iyi tanıyan, tüm manuel ISO ve enstantane değerlerine hakim olan, kamera kullanmayı bilen, arızaları giderebilen, eğitimli bir düğün fotoğrafçısı ile eğitimsiz bir fotoğrafçı arasında dağlar kadar fark bulunur.

Düğün fotoğrafçısı olmak için kısaca:

 • Eğitim almak önemlidir.
 • Fotoğraf portfolyosu oluşturmak gerekir.
 • Fotoğraf makineleri modellerinin her ayarına hakim olmak gerekir.
 • Fotoğraf malzemelerini iyi tanımak gerekir.
 • Işık ayarlarına hakim olunmalıdır.
 • Photoshop bilinmelidir.
 • Pozlamada hata yapılmamalıdır.
 • Deneyim kazanmak önemlidir.
 • İletişim kurmayı bilmek gerekir.

Düğün fotoğrafçılığı için eğitim almanın ne kadar önemli olduğuna eksileri ve artıları bir kenara koyarak karar verin. Mesleğinizi hayatınızın neresinde konumlandıracaksanız eğitimler de sizin için o kadar önemli olmalıdır. Hobi olarak ya da amatör anlamda düğün fotoğrafçılığı yapacaksanız eğitim almanıza gerek olmayabilir. Ancak düğün fotoğrafçılığını meslek edinmek istiyorsanız elbette eğitime ihtiyacınız var. Hem rakiplerinizi geçmek hem de kendinizi geliştirmek için eğitim almalısınız.

Unutmayın, son zamanlarda herkes kendini fotoğrafçı olarak ilan ediyor, bu kişilerin arasından sıyrılmak için eğitim şart!

BİLET AL TAMAMLANAN EĞİTİMLER BİZE ULAŞIN