Hemen Kayıt Ol: 0850 532 30 30 - Email: info@dugunfotografciligiegitimi.com

DIŞ MEKAN DÜĞÜN
FOTOĞRAFLARINDA DİKKAT
EDİLECEKLER

dış mekan düğün çekimlerinde dikkat edilecekler

Dış Mekan Düğün Fotoğraflarında Dikkat Edilecekler

Son yıllarda dış mekan düğün fotoğraf çekimleri çiftlerin gözdesi oldu. Özellikle yaz gelinleri, bulundukları kentin tarihi ve doğal güzellikleri içinde düğün fotoğrafları olsun istiyorlar. Düğün çekimleri de haliyle stüdyo işi olmaktan çıkıyor.

Mekan ve zaman kısıtlaması olmayan dış mekan düğün çekimleri sayesinde çiftler diledikleri gibi düğün fotoğraflarına kavuşuyor. Sadece kendi şehirlerinde değil, dünyanın her yerinde aşklarını ölümsüzleştirme şansları oluyor.

Dış mekan çekimleri her ne kadar eğlenceli gözükse de fotoğrafçı için zor yanları olan bir çekim türüdür. Ortaya kötü sonuçların çıkmasını istemeyen düğün fotoğrafçılarının ise önerilerimize dikkat etmeleri gerekir.

PROGRAM EĞİTİM TAKVİMİ EĞİTMENLER

  • Gelin ve damat adaylarını kontrol etmeyin.

Dış mekan düğün fotoğraf çekimlerinde dikkat edilecekler arasında en önemlisi düğün fotoğrafçısının çiftleri kontrol etmeye çalışmamasıdır. Açık hava özgürlük demektir. Bırakın çiftleriniz istediği gibi poz versin. Ama yine de onları yönlendirmeyi unutmayın, ufak müdahalelerle istediğiniz pozu yakalayın.

  • Zaman konusunda esnek olun.

Düğün fotoğrafçılarının çekim günü başka bir işi olmamalı. Tek güne iki çekim sığdırmaya çalışılmamalı. Dış mekan çekimleri gündüz başlamalı ve güneş batana kadar devam etmeli. Çekim için düğün öncesi bir gün seçebilirsiniz. Ayrıca gün batımının renklerinden de yararlanmayı bilmelisiniz. Düğün fotoğrafçılığı için zaman çok önemli.

dış mekan çekimleri

  • Sınırsız olduğunuzu bilin.

Dış mekan gelin damat çekimleri sırasında yaratıcılık çok önemlidir. Bu nedenle fotoğrafçılar kendilerine herhangi bir sınır koymamalıdır. Caddeler, sokaklar, tarihi yapılar, köşkler, köprüler, denizler, ormanlar, tramvaylar, teleferikler; hepsi fotoğrafçı için mükemmel bir çekim stüdyosu olabilir.

  • İletişim kurmayı bilin.

Dış mekan çekimleri yaparken gelin ve damatla konuşmayı ihmal etmeyin. Aşklarının nasıl başladığını, evliliğe nasıl yol aldıklarını öğrenin, iletişim kurun. Böylece onların aşkını daha iyi yansıtabileceksiniz. Aksi taktirde onların değil sizin istediğiniz fotoğraf kareleri ortaya çıkacak. Gelin ve damat ile iletişim kurmak her şeyden önemlidir.

  • Kendinizi unutturun.

Düğün fotoğrafçıları sürekli varlığını hissettirerek gelin ve damadı strese sokmamalıdır. Poz vermekte zorlanan damat adaylarının rahatlaması için fotoğrafçının görünmez olması gerekebilir. Çiftlerin el ele diledikleri gibi gezmelerini sağlayın, doğal hallerini gözlemleyin ve aşklarını ölümsüzleştirin. Her zaman kurgu ve arka plana gerek olmayabilir.

  • Işığı yakalayın.

Dış mekanda düğün fotoğrafı çekilirken doğal ışıktan mümkün olduğunca çok yararlanmak gerekir. Yaz çekimlerinde dış çekim için en uygun saatler öğleden sonra 16.00 – 18.00 arasıdır. Dış mekan çekimlerinde önceden mekanı görmek ve ışık kaynakları hakkında bilgi sahibi olmak da fotoğrafçının işini kolaylaştıracaktır.

dış mekan düğün fotoğrafçısı

  • Renkleri iyi kurgulayın.

Dış mekan fotoğraf çekimleri avantajlı olsa da yanlış renkleri kullanmak ya da her zaman doğal ışıktan yararlanmak istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Fotoğrafçının mekanın ışığına göre hareket etmesi gerekir ya da kötü ışıkları telafi edecek Photoshop bilgisine sahip olmalıdır.

  • Sakin yerleri tercih edin.

Dış mekan düğün çekimleri için kalabalık yerleri seçmek mantıklı değildir. Şehrin gürültüsünden ve kalabalığından uzak, doğal alanlarda çekim yapmak daha iyi sonuçlar ortaya çıkarır. Yıldız Parkı, Hidiv Kasrı, Emirgan Korusu, Atatürk Arboretumu, Fenerbahçe Parkı, Rahmi Koç Müzesi gibi mekanlar özellikle hafta içi boş oluyor. Dilerseniz çekimlerinizi buralarda yapabilirsiniz.

Dış mekan düğün fotoğrafı çekimleri sırasında her zaman önceliğiniz gelin ve damat adaylarının istekleri olsun. Aynı zamanda teknik bilginizi ve yaratıcılığınızı geliştirin, tercih edilecek bir fotoğrafçı haline gelin…

BİLET AL TAMAMLANAN EĞİTİMLER BİZE ULAŞIN